Kratke informacije
Ime i prezime | Vojislav Voja Brajović |
Datum rođenja | 11. maj 1949. |
Mesto rođenja | Beograd |
Država | Srbija |
Zanimanje | Glumac |
Biografija
Vojislav Voja Brajović je srpski pozorišni, televizijski i filmski glumac. Popularnost je stekao polovinom sedamdesetih godina 20. veka ulogom Tihog u filmu „Otpisani“. Rođen je 11. maja 1949. godine u Valjevu. Živi i radi u Beogradu.
Ljubav prema glumi je osetio još kao srednjoškolac, pa je upisao Fakultet dramskih umetnosti (FDU) u Beogradu.
Tokom studija je počeo da glumi, a ostvario je na stotine odličnih uloga u pozorištu, na televiziji i filmu. Osvojio je na desetine prestižnih nagrada u Srbiji i regionu.
Glumac je od maja 2007. do jula 2008. godine bio ministar kulture u Vladi Srbije.
Njegova ćerka iz prvog brak.a Iskra Brajović se takođe bavi glumom, a u ovom poslu je i sin Vukota. Voja Brajović je u braku sa glumicom Milicom Mihajlović sa kojom ima sina Relju.
Detinjstvo i obrazovanje
Vojislav Brajović je rođen 1949. godine u Valjevu. Iako su mu oba roditelja bili u partizanima tokom Drugog svetskog rata, ipak nakon rata su zbog političke nepodobnosti postali državni neprijatelji, pa se tako cela porodica naselila u Valjevu.
U rodnom gradu završio i osnovnu i srednju školu. Svoje prve umetničke korake iskusio je u glumačkom (amaterskom) društvu „Abrašević“, sa kojima je, nakon velikog uspeha na takmičenju na Hvaru, pobrao komplimente celog žirija i dobio motivaciju za svoj dalji glumački rad.
Glumu je upisao 1967. godine na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Bio je deo klase profesora Predraga Bajčetića, a diplomirao je 1971. godine u klasi profesorke Ognjenke Milićević.
Pozorišna karijera
Voja Brajović je počeo da igra u pozorištu još kao student, a od 1969. do 2012. godine bio je stalni član ansambla Jugoslovenskog dramskog pozorišta (JDP).
Na sceni JDP-a je oživeo brojne likove svetske i domaće književnosti. Bio je Žutilov u komadu „Rodoljupci“ Jovana Sterije Popovića, Turnel u čuvenoj predstavi „Buba u uhu“, te Knez Matamor u „Pozorišnim iluzijama“.
Voja Brajović je igrao Dimitrija u drami „Bure baruta“ i Pesnika u Andrićevoj „Gospođici“. Publika JDP-a ga je gledala i predstavi „Dnevnik o Čarnojeviću“ rađenoj po delu Miloša Crnjanskog.
Uloga Oca u komadu „Nije smrt biciklo (da ti ga ukradu)“ mu je donela nagradu za glumca večeri na glumačkim svečanostima „Milivoje Živanović“ u Požarevcu.
Brajović je sarađivao sa drugim teatrima u Srbiji i Crnoj Gori. Tako su ga mnogi u Zvezdara teatru zapamtili po ulozi Vase Vučurovića u „Mrešćenju šarana“ ili po liku Toma Sardženta u predstavi „Pogled u nebo“.
U Ateljeu 212 je igrao predstave „Kola mudrosti dvoja ludosti“, „Posetilac“ i drugima. Bio je Vićencio u komadu „Mera za meru“ u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu.
Utelovio je lik Igumana Stefana u Njegoševom „Gorskom vijencu“ pred publikom Crnogorskog narodnog pozorišta. U ovom teatru je igrao i predstavu „Malograđani“ nastaloj po delu Maksima Gorkog, te komadu „Nora“ Henrika Ibzena.
Posetioci Grad teatra Budva mogli su da ga gledaju u predstavama „Lažni car Šćepan Mali“, „Radovan Treći“, „Trol i Kresida“ i „Bura“ i drugima.
Šćepan i Iguman Stefan su mu doneli dve Sterijine nagrade na Sterijinom pozorju. Za ulogu Igumana Stefana je dobio i nagradu „Ardalion“ na Pozorišnom festivalu u Užicu.
Nagradu „Ardalion“ je ponovo dobio za ulogu kneza Vićencija u predstavi “Mera za meru“. Ista predstava mu je donela i Statuetu Ćuran, koji je dobio i za ulogu Radovana u predstavi „Radovan Treći“. Ova uloga mu je donela i nagradu „Zoranov brk“ na Festivalu „Zoranovi dani“ u Zaječaru.
Brajović je i na Dubrovačkim ljetnjim igrama gde je u Šekspirovoj „Oluji“ glumio Alonza.
Njegov rad na „daskama koje život znače“ nagrađen je brojnim priznanjima u zemlji i regionu. Između ostalog, dobitnik je osam Godišnjih nagrada JDP-A.
Filmska i televizijska karijera
Voja Brajović se na malim ekranima prvi put pojavio 1971. godine. U TV drami „Šešir profesora Koste Vujića“ imao je čast da „oživi“ srpskog akademika Mihajla Petrovića Alasa.
Iste godine je igrao u TV filmu Zdravka Šotre „Sokratova odbrana i smrt“, a pojavio se i u projektu „Smeh sa scene: Jugoslovensko dramsko pozorište“.
Lik Romena Turnela je sa pozorišne scene preneo na bioskopsko platno 1972. godine kada je premijerno prikazana komedija „Buba u uhu“. Usledile su uloge u filmu „Čučuk Stana“ i TV dramama „Poslednji“ i „Mister Dolar“.
Sa Đurđicom Cvetić, Borom Todorovićem i drugima je 1974. godine igrao u komediji „Ujež“ nastaloj po delu Branislava Nušića.
Brajović je iste godine prvi put utelovio lik Frajera u humorističnoj dramskoj seriji „Pozorište u kući“.
Ipak, godina 1974. je posebno važna za njegovu karijeru po tome što se tada prvi put pojavio u ulozi Tihog u filmu i seriji „Otpisani“. Zahvaljujući Brajoviću, Draganu Nikoliću i ostalim glumcima, te sjajnoj režiji Aleksandra Đorđevića „Otpisani“ su postali veliki hit, ali i filmski i televizijski evergrin projekat.
Tokom 1975. godine Voja Brajović je igrao u TV dramama „Sinovi“ i „Dole sa oružjem“. Iste godine se u bioskopima širom Jugoslavije pojavio film „Golgota“ u kojoj je igrao glavnu ulogu, te drama „Pavle Pavlović“ u kojoj je utelovio lik studenta.
Sledeće godine je glumio Mileta u TV filmu „Marija“, Tihog u ratnom filmu „Povratak otpisanih“, te Stojana, Hadži-Tominog sina u „Koštani“.
Glumio je Stanka Jovanovića u romantičnoj drami „Vojnikova ljubav“ u režiji Stanislava Pavlovića. Scenu je delio sa kolegama Dragomirom Bojanićem Gidrom, Aleksandrom Berčekom, Bogdanom Diklićem i drugima.
Odigrao je šest epizoda biografske dramske serije „Porobdžije“ koja je tokom 1976. godine emitovana na programu Televizije Sarajevo.
Sledeće godine je igrao u TV filmu „Vasa Železnova“ i seriji „Više od igre“. Usledio je televizijski film „Otpisani“ i serija „Povratak otpisanih“.
Glumio je u filmu Gordana Mihića „Sva čuda sveta“, a pojavio se i u novogodišnjem specijalu emisije „Obraz uz obraz“. Mihić mu je poverio jednu od glavnih uloga u komediji „Srećna porodica“ koja je premijerno prikazana u februaru 1980. godine.
Usledila je saradnja sa rediteljem Goranom Markovićem na filmu „Nacionalna klasa“ u kome je glavnu ulogu utelovio Dragan Nikolić, dok je Voja Brajović igrao Papija.
U filmu „Drugarčine“ je glumio novog profesora književnosti, a Stevo Žigon mu je poverio glavnu ulogu u svom filmu „Lanci“ koji je svetlo dana ugledao 1979. godine.
Sa Rastislavom Jovićem, Velimirom Batom Živojinovićem, Nedom Arnerić i drugima je 1980. godine igrao u trileru „Pozorišna veza“ koji je režirao Milorad Laković. Bio je Todor u komediji „Sok od šljiva“ i Ivan Bockarjev u TV seriji „Svetozar Marković“.
Šotra mu je poverio ulogu prevaranta u „Šestoj brzini“, a reditelj Dejan Ćorković lekara u komediji „Počnimo život ispočetka“ koja se u bioskopima pojavila 1981. godine.
Tokom naredne godine Brajović je igrao u projektima „13. jul“, „Ukazanje Gospe u selu Grabovica“, „Moj tata na određeno vreme“ i „Priče iz radionice“.
U filmu „Halo taksi“ utelovio je lik Bizmarka, a u komediji „Pazi šta radiš“ direktora škole. U humorističnoj seriji „Kamiondžije 2“ Voja Brajović je bio Uroš Dobropoljac, a u dramskom trileru „Jaguarov skok“ Mile Mačak.
Tokom 1984. i 1985. godine Voja Brajović je glumio u „Ambasadoru“, „Ukazanju Gospe u selu Grabovica“ i „Tajvanskoj kanasti“.
Televizija Beograd je gledaocima tokom 1986. godine premijerno emitovala drame „Rodoljupci“, „Priče sa kraja hodnika“ i „Pokondirena tikva“ u kojima je Voja odigrao značajne uloge.
Ni naredne godine nije bio besposlen. Igrao je Vasketa u komediji „Uvek spremne žene“ i kapetana u kratkom filmu „Iznenadna i prerana smrt pukovnika K.K.“.
Sa Ljubišom Samardžićem, Snežanom Savić i drugima je igrao u TV seriji „I to se zove ljubav“, a iste, 1987. godine prvi put se pojavio u ulozi Đoleta u komediji „Tesna koža“.
Tokom 1987. i 1988. godine glumio je Dušana Markovića Terminatora u seriji „Bolji život“, a otprilike u isto vreme ga je televizijska publika mogla gledati u ulozi Leopolda fon Ranke u biografskoj seriji „Vuk Karadžić„.
Brajović je glumio inspektora u filmu „Braća po materi“ iz 1988. godine. Iste godine je bio Đole u trećem nastavku komedije „Tesna koža“, te major Langer u drugom nastavu „Balkan ekspresa“.
Oživeo je Vuka Brankovića za potrebe snimanja Šotrine verzije „Boja na Kosovu“.
Na male ekrane je 1989. godine doneo Nušićevog Ninkovića u dramskoj komediji „Gospođa ministarka“. Brajović se prvi put pojavio u ulozi Srećkovića 1991. godine u čuvenoj seriji „Metla bez drške“. Istog lika je nastavio da tumači i u nastavku karijere.
Bio je Mićko u „Maloj šali“ i Reditelj u filmu „Holivud ili popast“. Ulozi Đoleta – Džordža se ponovo vratio 1991. godine kada se u bioskopima pojavio četvrti nastavak komedije „Tesna koža“.
Predsednika Jugoslavije Josipa Broza Tita glumio je u filmu „Tito i ja“, te seriji „Broz i ja“ koja je na malim ekranima prvi put emitovana 1993. godine.
Reditelj Miroslav Lekić mu je poverio naslovnu ulogu u komediji „Kir Janja“ koju je Radio Televizija Srbije (RTS) emitovala 1997. godine.
Sledeće godine je u domaće bioskope stigao film „Bure baruta“ u kome je Brajović glumio trgovca Topuza. Ovaj film je uvršten na listu stotinu igranih filmova koji važe za kulturno dobro od velikog značaja.
Usledile su uloge u serijama „M(j)ešoviti brak“ i „Kazneni prostor“, te saradnja sa Slobodanom Šijanom na filmu „Siroti mali hrčki 2010“ koji je prikazan 2003. godine.
Brajović je „oživeo“ protu Mateju Nenadovića u filmu „Između izgubljenog i neodržanog“ i kralja Milana Obrenovića u komediji „Ivkova slava“.
U međuvremenu je snimio TV dramu „Skela“ i dramu „Jesen stiže, Dunjo moja“. U filmu „Lele, bato“ je bio Deda Mraz, a u serijama „Idealne veze“ i „Ljubav, navika, panika“ Svetislav Aleksić i Steva.
Tokom 2007. godine Brajović se još pojavio u projektima „Mera za meru“, „Crni Gruja i kamen mudrosti“ i „Pogled u nebo“.
Bio je Marko Šćepanović u filmu „Gledaj me“, Đorđe Vajfert u filmu „Kraljevina Srbija“, te Stevan u crnoj komediji „Nije kraj“. Glumio je Ljubića u filmu „Turneja“ i Genadija u komediji „Drug Crni u NOB-u“.
Utelovio je lik lekara u filmu „Kako su me ukrali Nemci“ i oca jednog od regruta u seriji „Vojna Akademija“.
Brajović je od 2013. do 2019. godine glumio Sretena Sinđelića u seriji „Sinđelići“ koja je emitovana na nekoliko komercijalnih televizija u Srbiji i regionu.
U filmu i seriji „Santa Maria della Salute“ je glumio Antonija Hadžića, a u seriji „Crno-bijeli svijet“ Ćaleta.
Reditelj Marko Kostić mu je poverio ulogu Zorana Zarića u komediji „Kozije uši“ koja je premijerno prikazana 2017. godine.
Od 2017. do 2020. godine televizijska publika ga je mogla gledati u ulozi Takija Papahagija u dramskoj seriji „Senke nad Balkanom“.
Brajović je igrao Gvozdena Cvijanovića u „Urgentnom centru“, „Vukašina u „Ubicama mog oca“, te Nebojšu Ilića u „Tajkunu“. Ljubitelji serije „Močvara“ ga pamte po liku Adama Deverovića, a „Kalkanskih krugova“ po ulozi Momčila Matića.
Srpskog diplomatu Miroslava Spalajkovića je „oživeo“ za potrebe serije „Aleksandar od Jugoslavije“ koja je premijerno emitovana 2021. godine. Iste godine je Voja glumio Trnavca u humorističnoj seriji „Drim tim“, te Miroslava Konstantinovića u seriji „Kolo sreće“.
Pored toga, glumio je tužioca Željka Rodića u tele-noveli „Dinastija“, te pravnika i političara Slobodana Jovanovića u dramskoj seriji „Vreme zla“.
Voja Brajović je u mini-seriji „Čudne ljubavi“ glumio Radeta, a u tele-noveli „Igra sudbine“ Viktora Brunera.
Projekti na kojima je radio tokom 2023. godine su „Heroji Halijarda“ i „Apsurdni eksperiment“.
Pored brojnih uloga u pozorištu, na filmu i televiziji, Brajović od 2006. godine pozajmljuje glas crtanim i animiranim junacima. Radio je na filmovima „Ledeno doba“, Priča o igračkama“, „Kung fu panda“, „Dobri dinosaurus“ i drugima.
Privatni život
Vojislav Voja Brajović je rođen 1949. godine u Valjevu. Tu je završio osnovnu i srednju školu, a otkako je upisao glumu na FDU, živi i radi u Beogradu. U rodnom gradu se zaljubio u komšinicu Ljiljanu. Zaljubili su se i venčali se. Ljiljana je, kako navode neki mediji, nakon udaje napustila studije medicine i posvetila se porodici.
Par je dobio sina Vukotu i ćerku Iskru. Vukota se bavio manekenstvom, a oprobao se u glumi i pisanju scenarija. Iskra je takođe glumica, igra u pozorištu, a ostvarila je i nekoliko sporednih uloga na filmu i televiziji.
Voja i Ljiljana su se razveli, a on se kasnije venčao sa 23 godine mlađom koleginicom Milicom Mihajlović. Milica i Voja imaju sina Relju.
U intervjuu za jedan domaći magazin, pričao je pre svega o njegovom odnosu sa suprugom Milicom i o sveopštoj situaciji i problemima sa kojima se susreću glumci.
Istakao je kako je sa njim teško živeti i iz tog razloga Milicu smatra pravim herojem, svojim osloncem i bezrezervnom podrškom. Najveći komplimenti koje joj je uputio su bili da je ona jedno normalno, čestito i pošteno biće.
Milica je, takođe, uspešna glumica, a poznato je i da je ćerka našeg čuvenog pisca Dragoslava Mihajlovića (Kad su cvetale tikve).
Budući da je 2006. – 2007. godine bio ministar kulture, u ovom intervjuu se osvrnuo i na njeno stanje u Srbiji. Kaže da se za vreme svoje funkcije nikada nije bavio politikom, već je kulturu pokušavao da vrati na mesto, koje je davno izgubila.
Osvrnuo se i na položaj umetnika u Srbiji i izrazio žaljenje što, zbog niskog budžeta, glumci jako bedno žive. Kaže da je posebno poražavajuće to što je kultura na toliko niskom nivou, da su pozorišta, koja zahvaljujući publici i opstaju, u veoma lošem stanju.
Iako je prvo želeo da studira likovnu akademiju, na kraju je izbor, ipak, pao na glumu i tvrdi da ga taj zanos i dan danas drži. Svoj poziv smatra večnim pozivom, pa kaže da umetnici nikada ne mogu otići u penziju. Iako je jako brzo došao do vrha popularnosti, samokontrola i strah su ga sprečili i pomogli mu da ne izgubi kompas i da uvek ostane priseban.
Izuzetno strepi za budućnost svih glumaca u zemlji, a ta strepnja je još veća zbog njegovo dvoje dece, Vukote i Iskre, koje nije uspeo da odgovori od ovog poziva.
Što se tiče najmlađeg sina Relje, uprkos svim obavezama, zajedno sa suprugom Milicom, trudi se da mu obezbedi normalno detinjstvo.
Filmografija:
- 1968. Neverovatni cilinder Nj. V. kralja Kristijana
- 1970. Mirina TV Stupica
- 1971. Šešir profesora Koste Vujića
- 1971. Sokratova odbrana i smrt
- 1972. Buba u uhu
- 1972. Čučuk Stana
- 1973. Poslednji
- 1974. Mister Dolar
- 1974. Uljez
- 1974. Pozorište u kući 2
- 1974. – 1975. Otpisani
- 1975. Dole sa oružjem
- 1975. Golgota
- 1975. Pavle Pavlović
- 1976. Marija
- 1976. Povratak otpisanih
- 1976. Koštana
- 1976. Vojnikova ljubav
- 1976. Vuci i ovce
- 1976. Porobdžije
- 1977. Vasa Železnova
- 1977. Više od igre
- 1978. Povratak otpisanih (TV serija)
- 1979. Srećna porodica
- 1979. Nacionalna klasa
- 1979. Drugarčine
- 1979. Lanci
- 1980. Stan
- 1980. Pozorišna veza
- 1981. Sok od šljiva
- 1981. Svetozar Marković
- 1981. Šesta brzina
- 1981. Počnimo život iz početka
- 1982. 13. jul
- 1982. Ukazanje Gospe u selu Grabovica
- 1982. Moj tata na određeno vreme
- 1982. Priče iz radionice
- 1983. Halo taksi
- 1984. Pazi šta radiš
- 1984. Kamiondžija 2
- 1984. Jaguarov skok
- 1984. Ambasador
- 1985. Tajvanska kanasta
- 1986. Rodoljupci
- 1986. Priče sa kraja hodnika
- 1986. Pokondirena tikva
- 1987. Uvek spremne žene
- 1987. Iznenadna i prerana smrt pukovnika K.K.
- 1987. I to se zove sreća
- 1987. Tesna koža 2
- 1988. Vuk Karadžić
- 1987. – 1988. Bolji život
- 1988. Braća po materi
- 1988. Tesna koža 3
- 1988. Balkan ekspres 2
- 1989. Boj na Kosovu
- 1989. Gospođa ministarka
- 1989. Balkan ekspres 2
- 1991. Metla bez drške
- 1991. Mala sala
- 1991. Glineni golubovi
- 1991. Holivud ili propast
- 1991. Tesna koža 4
- 1992. Pohvala svetom knezu Lazaru
- 1992. Tito i ja
- 1993. Metla bez drške
- 1995. Urnebesna tragedija
- 1997. Kir Janja
- 1997. Tango je tužna misao koja se pleše
- 1998. Povratak lopova
- 1998. Bure baruta
- 2001. Metla bez drške 5
- 2002. Gajba od 500 vajferta
- 2003. Siroti mali hrčki 2010.
- 2002. – 2003. Kazneni prostor
- 2003. Mješoviti brak
- 2004. Između izgubljenog i neodržanog
- 2004. Skela
- 2004. Jesen stiže, dunjo moja
- 2004. Smešne i druge priče
- 2005. Ivkova slava
- 2005. Lele, bato
- 2005. Idealne veze
- 2006. Ljubav, navika, panika
- 2007. Mera za meru
- 2007. Crni Gruja i kamen mudrosti
- 2007. Pogled u nebo
- 2008. Gledaj me
- 2008. Kraljevina Srbija
- 2008. Nije kraj
- 2008. Turneja
- 2009. Drug Crni u narodnooslobodilačkoj borbi
- 2009. Jesen stiže, dunjo moja (TV serija)
- 2011. Turneja (TV serija)
- 2011. Kako su me ukrali Nemci
- 2011. Žućko – priča o Radivoju Koraću
- 2012. – 2014. Vojna akademija (TV serija)
- 2012. Šanghaj
- 2013. Drugi
- 2013. Sinđelići ( snimanje i dalje traje)
- 2014. Tražim pomilovanje ili velika tajna
- 2014. Stvaranje sveta
- 2016. Dobri dinosaurus
- 2016. Zootropolis – grad životinja
- 2016. Santa Maria della Salute
- 2016−2019. Crno-bijeli svijet
- 2017. Kozje uši
- 2017−2020. Senke nad Balkanom
- 2017. Santa Maria della Salute (TV serija)
- 2018. Urgentni centar
- 2020. Ubice mog oca
- 2020. Tajkun 2020. Močvara (TV serija)
- 2021. Aleksandar od Jugoslavije (TV serija)
- 2021. Kalkanski krugovi
- 2021. Drim tim
- 2021—2022. Kolo sreće
- 2021. Dinastija
- 2021. Vreme zla
- 2022. Čudne ljubavi
- 2023. Igra sudbine
- 2023. Heroji Halijarda
- 2023. Apsurdni eksperiment
Predstave: „Rodoljupci“, „Buba u uhu“, „Vuci i ovce“, „Pozorišne iluzije“, „Bure baruta“, „Nije smrt biciklo (da ti ga ukradu“, „Gospođica“, „Dnevnik o Čarnojeviću“, „Mrešćenje šarana“, „Pogled u nebo“, „Kola mudrosti dvoja ludosti“, „Posetilac“, „Mera za meru“, „Gorski vijenac“, „Malograđani“, „Lažni car Šćepan Mali“, „Radovan Treći“, „Oluja“ i mnoge druge.
Nagrade i priznanja
- 1992. Oktobarska nagrada grada Beograda za ulogu Matamora u predstavi “Pozorišne iluzije”
- 2009. Dobričin prsten, najveća glumačka nagrada za životno delo
- 2012. Glumac večeri na glumačkim svečanostima „Milivoje Živanović“ u Požarevcu za ulogu Oca u predstavi „Nije smrt biciklo (da ti ga ukradu)“
- Sterijina nagrada za ulogu Šćepana u predstavi “Šćepan Mali”, na Sterijinom pozorju
- Sterijina nagrada za ulogu Igumana Stefana u predstavi “Gorski vijenac”, na Sterijinom pozorju
- Nagrada lista “Dnevnik” za ulogu Vase Vučurovića u predstavi “Mrešćenje šarana”, na Sterijinom pozorju
- Nagrada stručnog žirija za ulogu Vase Vučurovića u predstavi “Mrešćenje šarana”, na Sterijinom pozorju
- Nagrada “Ardalion” za najbolju ulogu-uloga Igumana Stefana- u predstavi “Gorski vijenac”, na Pozorišnom festivalu Užice Nagrada “Ardalion” za najbolju ulogu-uloga knez Vićencija u predstavi “Mera za meru”, na Pozorišnom festivalu Užice
- Nagrada grada Vršca za najbolju ulogu – uloga Radovana III u predstavi “Radovan III”, na festivalu Vršačka pozorišna jesen
- Nagrada grada Vršca za najbolju ulogu – uloga knez Vićencija u predstavi “Mera za meru”, na festivalu Vršačka pozorišna jesen
- Godišnja nagrada Srpskog narodnog pozorišta u Novom Sadu za ulogu knez Vićencija, u predstavi “Mera za meru”
- Nagrada “Zlatna maska” za ulogu Terzita u predstavi “Troil i Kresida”, na internacionalnom pozorišnom festivalu u Ohridu
- Nagrada “Večernjeg lista” iz Ohrida za ulogu Terzita u predstavi “Troil i Kresida” Nagrada
- Statueta Ćuran za najbolju ulogu-uloga Vase Vučurovića u predstavi “Mrešćenje šarana”, na Danima komedije u Jagodini
- Nagrada Statueta Ćuran za najbolju ulogu-uloga Radovana III u predstavi “Radovan III”, na Danima komedije u Jagodini
- Nagrada “Zoranov brk” za najbolju ulogu-uloga Radovana III u predstavi “Radovan III”, na festivalu “Zoranovi dani” u Zaječaru
- Nagrada “Milivoje Živanović” za ulogu Dimitrija u predstavi “Bure baruta”
- Nagrada Udruženja dramskih umetnika Šapca, za ulogu Vase Vučurovića u predstavi “Mrešćenje šarana”, na pozorišnim svečanostima “Ljubiša Jovanović” u Šapcu
- Plaketa “Ljubiša Jovanović” za ulogu Dimitrija u predstavi “Bure baruta” na pozorišnim svečanostima “Ljubiša Jovanović” u Šapcu
- Plaketa “Ljubiša Jovanović” za ulogu Šćepana u predstavi “Lažni car Šćepan Mali”, na pozorišnim svečanostima “Ljubiša Jovanović” u Šapcu
- Godišnja nagrada CNP iz Podgorice za ulogu Igumana Stefana u predstavi “Gorski vijenac”
- Nagrada -“Doživotni počasni član” CNP iz Podgorice za ukupno umetničko dostignuće
- Osam Godišnjih nagrada Jugoslovenskog dramskog pozorišta za uloge: Šćepan Mali u predstavi “Lažni car Šćepan Mali”; Terzit u predstavi “Troil i Kresida”; Matamor u predstavi “Pozorišne iluzije”; Papa u predstavi “Svetlost u noći”; Ninković u predstavi “Rodoljupci”; knez Miloš u predstavi “Ruženje naroda u dva dela”; Ostrim Šalimov u predstavi “Na letovanju”; Dimitrije u predstavi “Bure baruta”
- 2020. Nagrada Pavle Vuisić
Vojislav Voja Brajović na društvenim mrežama
Voja @ Facebook | |
IMDB | Voja @ IMDb |